Leniččiny akvarijní rybičky

Akvarijní rybičky
Homepage E-mail
Domů novinky Neonka černá

Neonka černá

Biotop
Amazonie

Doporučený počet ryb v akvariu
8 a více jedinců.

Minimální velikost akvaria

Krmení
Všežravec: živé i mražené-patentky,buchanka,nítěnky..,vločkové.


Pohlaví
Samička je silnější a výrazně plnější v břišku. Sameček je štíhlejší.

Odchov
Malé akvaruim o objemu 10 až 15 litrů, bez písku s vloženými jemnolistými rostlinami nebo s třecím roštem bez rostlin. Je nutno zachovat sterilní čistotu prostředí. Voda měkká, 4 – 8° dGH. Slabě kyselá, nejlépe 5,9 až 6,2 pH. Teplota je 26° C. Pro tření jsou nejvhodnější jednoleté ryby. Sameček může být i starší. Ne každý sameček je však pro tření vhodný. Páry neonek černých se netřou příliš vehementně a jsou náročnější na výběr partnera. Při chovu v hejnu se však neonky černé často třou ve společenském akváriu a i ve vodě pro chov nevhodné. Nejvhodnějším obdobím pro tření je listopad až květen. Po 8 až 10 dnech lze stejný pár znovu nasadit do tření. Po tření je nutno chovný pár ihned odlovit z vytíracího akvaria. Jikry jsou sklovitě průhledné, drobné a choulostivé na světlo. Proto je nutno akvarium zastínit. I silnější otřes jim škodí. Z jednoho tření je asi 100 až 200 jiker. Potěr se líhne za 24 hodin a pátý den se začne rozplavávat. Vývoj mladých rybek je problematický, neboť v prvních pěti dnech po rozplavání potřebují jemnou živou potravu, než zvládnou ulovit buchanky a perloočky. Do dvou měsíců je potěr velmi choulostivý na přelovování. Tře se při 26 °C ve velmi měkké vodě. Jikry se vyvíjejí v šeru.

Barva
Nepatří do rodu neonek ikdyž se tak jmenuje.Na těle je černý a bílí pruh.Tahnou se od ocasu až k žabram.

Charakteristika
Její nejčastější pobyt je přímo pod hladinou, kde ráda plave proti proudu  filtru. Tyto rybky se dobře snášejí s tetrami císařskými a dalšími tetrovitými rybkami. Akvarium dobře zarostlá, s plovoucími rostlinami k rozptýlení ostrého světla, tmavší dno, trvalé proudění vody, prostor pro plavání. Pokud jsou tyto rybky chovány v měkké a kyselé vodě, mají výraznější zbarvení.
Zdroj: LZ -  akvarijnirybicka.cz
zdroj:google

Akvarijní rybičky
Československé Armády 300
500 03 Hradec Králové
info@akvarijnirybicka.cz

Partneři

Dajana    Sera    Macenauer    Omega Czech
Wkutil

Vybíráme z fotogalerie

Foto Vstup do fotogalerie

Video

Macenauer TV - Dennerle Dosator

Video

Přečtěte si...

Tetra žhavá

Přidáno dne: 15.02.2015

Tetra žhavá

Mírumilovná,hejnová akvarijní rybka.Chovat se stejně velkými rybkami.Vhodná pro začátečníka.Když je málo jedinců v akvariu.Bude tetra plašía následně může onemocnět, nebo dojde k úhynu jedince.

Dajana

Zeptejte se nás...

Zde můžete poslat Váš dotaz nebo připomínku k webu.

Fotogalerie

Zde si můžete prohlédnout fotografie našich akvarijních rybiček.

Kontaktujte nás

Napište Váš dotaz do kontaktního formuláře a my Vám rádi na něj odpovíme.