Leniččiny akvarijní rybičky

Akvarijní rybičky
Homepage E-mail
Domů novinky Halančík pestrý

Halančík pestrý

Biotop
Amazonie

Doporučený počet ryb v akvariu
Pár nebo jeden samec a více samic.

Minimální velikost akvaria
15l 

Krmení
Masožravec: perloočky, žábronožky, larvy komárů, mouchy, Tubifex.Nejlepší je krmit živým nebo mraženým krmivem. Přijímá i vločkové krmivo.

 Pohlaví
Samci jsou vyrazněji vybarven, tělo je štikovitého tvaru.Skřele a část úseku za nimi světle modrá až zelená.Samice je méně vybarvena než samec.Samice nemá prodloužené ploutve. Ojediněle na těle má červené tečky.

Odchov
Malé akvarium. Teplota mezi 24 stupňů.PH je 5,5-6,5 slabě kyselá.Akvariu by mělo být umístěno v šeru. Rybky se mohou vytírat až několik týdnů. Vytírají se nepravidelně.Jikry klade na rostliny.Tenkou trubičkou je setřeme z rostlin.Jikry jsou citlivé na světlo. Jikry přemístíme do mističky, kde je nizký sloupec vody. Voda v misce musí mít stejné hodnoty, jako vytírací akvarium. Potěr se líhne za 10 dní.Po zalijeme substrát. Potěr přijímá drobnou živou potravu: artémií.Roste rychle plůdek.Rybky jsou pohlavně dospělé na 10 týdnech.

Barva
Pestře zbarvená rybka.

Charakteristika
Rybka žijící ve středních vrstvách vody. Chováme v zarostlém akvariu s kořeny a kameny s prostorem pro plavání. Dno tmavé, velmi vhodné jsou plovoucí rostliny, aby mírnily ostré světlo, které nesnáší. Voda by měla být čistá, mírnější proudění. Vyhovuje mu brakická voda a nižší sloupec vody.Je citlivá na chemismus vody.Existuje mnoho barevných variant.Není vhodná pro chov začátečníkům.Žijí cca 1-2 roky. PH 6-7. Tvrdost 4-10dGH.
Zdroj: LZ -  akvarijnirybicka.cz
zdroj google

Akvarijní rybičky
Československé Armády 300
500 03 Hradec Králové
info@akvarijnirybicka.cz

Partneři

Dajana    Sera    Macenauer    Omega Czech
Wkutil

Vybíráme z fotogalerie

Foto Vstup do fotogalerie

Video

Macenauer TV - Dennerle Dosator

Video

Přečtěte si...

Halančík rachowův

Přidáno dne: 27.10.2010

Halančík rachowův

Samci mezi sebou dost často bojují, což často končí smrtí slabšího. Nehodí se do společenských akvárií.Spíše do jednodruhových akvarií.

Dajana

Zeptejte se nás...

Zde můžete poslat Váš dotaz nebo připomínku k webu.

Fotogalerie

Zde si můžete prohlédnout fotografie našich akvarijních rybiček.

Kontaktujte nás

Napište Váš dotaz do kontaktního formuláře a my Vám rádi na něj odpovíme.